• rozwiń

Uwaga na farby Tesco!

Uwaga na farby Tesco!
Foto: sxc.hu/Johnny Berg Foto: Trujące farby w polskich sklepach?

Tesco Polska powiadomiło Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że wyprodukowane w Chinach farby akwarelowe Tesco Value mogą być niebezpieczne z powodu zbyt dużego stężenia ołowiu, chromu i baru. Do tej pory sprzedano w Polsce ponad 14 tys. opakowań takich farb.

Spółka poinformowała, że niektóre kolory farb umieszczonych w plastikowym pudełku z pędzelkiem, w przypadku połknięcia mogą być szkodliwe dla zdrowia dzieci. Znajdujące się w nich pierwiastki – ołów, chrom i bar – są w stężeniach wyższych niż dopuszczalne.

Tesco powiadomił UOKiK, że wycofa produkt ze sprzedaży. Klienci, którzy nabyli niebezpieczne farby, powinni zgłosić się do najbliższego sklepu Tesco, aby je oddać i otrzymać zwrot pieniędzy.

Informacje na temat prowadzonej akcji dostępne są na stronie: www.tesco.pl oraz pod numerem telefonu: 0-801 650 650.

Przedsiębiorca – zarówno producent, jak i dystrybutor, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny, powinien niezwłocznie powiadomić o tym prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 tys. zł - podał Urząd.

To już kolejna ostatnich tygodniach afera związana z niebezpiecznymi dla zdrowia produktami z Chin.

tan

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane