• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Uwaga, kawa ze szkłem!

Uwaga, kawa ze szkłem!
Foto: Nestle Foto: Kawa wycofana z rynku

Firma Nestle Polska wycofuje z rynku niektóre kawy rozpuszczalne - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. W niektórych słoikach, które znalazły się w sklepach, oprócz samej kawy mogą znajdować się... drobinki szkła.

Chodzi o kawy: Alta Rica, Cap Colombie oraz Espresso. Kawy te pakowane są w charakterystyczne słoiki o pojemności 100 g z, plastikową owijką.

Okazało się, iż niektóre ze słoików mogą być podatne na pęknięcia i stłuczenia podczas transportu do klientów i w konsekwencji zawierać we wnętrzu niewielkie fragmenty szkła.

"Jakość i bezpieczeństwo naszych produktów są w naszej firmie niekwestionowanym priorytetem. Dlatego też zdecydowaliśmy się w ramach środków zapobiegawczych całkowicie wycofać ze sprzedaży ten konkretny asortyment kaw" - napisano w komunikacie, opublikowanym na stronie internetowej firmy Nestle.

"Podkreślamy, że wyłącznie produkty z tego formatu (charakterystyczne słoiki z plastikową owijką) są potencjalnie zagrożone. Zanim wprowadzimy asortyment tych kaw ponownie do obrotu, zmienimy format ich opakowania na bezpieczniejszy" - napisano w komunikacie.

"Jest nam niezmiernie przykro z powodu wszelkich niedogodności, na jakie narażamy naszych klientów oraz naszych konsumentów. Bardzo przepraszamy. Dołożymy wszelkich starań, aby proces odbioru produktów przebiegł możliwie jak najsprawniej" - stwierdza producent.

W sprawie wycofywanej kawy można kontaktować się bezpłatnym numerem infolinii 0 800 174 902 i adresem mailowym cs@pl.nestle.com

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane