• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

Ustawa hazardowa to gniot

Ustawa hazardowa to gniot
Foto: TVN24 Foto: Hazardowy gniot zagraża grom zręcznościowym

Ministerstwo finansów forsuje ustawę hazardową, choć Rządowe Centrum Legislacji uważa, że to gniot. Niezgodny z Konstytucją - dodaje "Puls Biznesu".

Poważne uwagi do projektu nowelizacji, za który odpowiada wiceminister finansów Marian Banaś, zgłosiły prawie wszystkie ministerstwa i urzędy centralne. Na przygotowywanym przez pół roku projekcie, którym wkrótce ma się zająć rząd, suchej nitki nie zostawiło m.in. Rządowe Centrum Legislacji (RCL), które zgłosiło aż kilkadziesiąt zastrzeżeń.

Resort finansów uwzględnił jedynie te z nich, które punktowały najbardziej absurdalne zapisy noweli. Chodzi np. o odkryty przez legislatorów błąd, który sprawiał, że z rynku musiałyby zniknąć na rok wszystkie tzw. gry rozrywkowe i zręcznościowe. Właściciele pubów czy centrów rozrywki, którzy pozwalaliby klientom grać w popularne piłkarzyki czy rzutki, podpadaliby wręcz pod odpowiedzialność karną.

Inny "kwiatek”, z którego MF się wycofało, to kuriozalna regulacja, dotycząca wprowadzonego przez nowelę zakazu e-hazardu. Projekt w pierwotnej wersji zakładał, że dostawca internetu, który nie zastosowałby się do żądania blokady hazardowych stron www i w ten sposób popełniłby dwa przestępstwa karno-skarbowe, mimo to musiałby archiwizować określone dane, czyli: kontynuować popełnianie przestępstw.

Większość uwag RCL resort finansów puścił jednak mimo uszu. A chodzi o tak poważne zarzuty, jak niezgodność zapisów ustawy z Konstytucją czy innymi ustawami (m.in. o Służbie Celnej i kodeksem karno-skarbowym) - pisze "Puls Biznesu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane