• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"USA zbankrutują"

"USA zbankrutują"
Foto: EPA Foto: Wzrost podatków w USA jest nieunikniony - twierdzi coraz więcej ekonomistów

W USA trwa walka z zagrożeniem deflacją, która zakończy się ogłoszeniem niewypłacalności - twierdz guru rynku obligacji Jeff Gundlach.

- Problemem w krótkim terminie jest to, że całe to obciążenie długiem jest deflacyjne – powiedział Gundlach, założyciel DoubleLine Capital, podczas Morningstar Investor Conference w Chicago. – Wzrost zadłużenia powoduje sytuację, w której potrzebujemy coraz bardziej i bardziej się zadłużać. W najlepszej sytuacji nastąpi jakaś forma łagodnej niewypłacalności – powiedział.

To przez "nieodpowiedzialny rząd"

Jego zdaniem, obecne problemy gospodarcze USA to wina nieodpowiedzialnej polityki wydatków realizowanej przez rząd.

- Pracownicy administracji są opłacani pożyczonymi pieniędzmi. W tej sytuacji jeśli chcesz kreować nowe miejsca pracy, musisz pożyczać coraz więcej pieniędzy. To nie są realne miejsca pracy – powiedział.

Gundlach uważa, że zakończenie stymulacji ożywienia gospodarczego spowoduje powrót recesji lub znaczne spowolnienie wzrostu. Jest także przekonany, że należy oczekiwać wzrostu podatków, a także radykalnych rozwiązań, które wpłyną na inwestycje w gospodarce.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane