• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"USA płacą swój rachunek"

"USA płacą swój rachunek"
Foto: TVN24 Foto: George Soros tłumaczy przyczyny kłopotów gospodarki USA

Miliarder i jeden z najbardziej znanych inwestorów giełdowych na świecie - George Soros uważa, że gospodarka USA jest "na krawędzi bardzo poważnej korekty ekonomicznej", po dziesięcioleciach nadmiernych wydatków. - Zapożyczyliśmy się na olbrzymie sumy i teraz wystawia się nam rachunek - powiedział podczas wykładu na Uniwersytecie Nowojorskim.

- Sądzę, że definitywnie zmierzamy do spowolnienia i że będzie to większe spowolnienie, niż sądzi szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke - powiedział Soros zapytany o niebezpieczeństwo recesji. Dodał także, że wojna z terroryzmem "spowodowała wypadnięcie Ameryki z torów".

Soros nagle stał się znany 22 września 1992 roku, gdy uważając, że funt szterling jest przewartościowany, dokonał spekulacji przeciw tej walucie. W wyniku tego, Bank Anglii był zmuszony wycofać walutę z mechanizmu wymiany walut, a Soros zarobił około jednego miliarda dolarów.

- Wiem dokładnie, dokąd zmierzają poszczególne waluty, ale nie powiem wam tego - powiedział słuchaczom zapytany o to, jaki waluty są obecnie najbardziej podatne na atak. Odmówił także skomentowania w szczególności pozycji dolara amerykańskiego.

W ubiegłym tygodniu guru inwestycyjny Jim Rogers, który w latach siedemdziesiątych utworzył wraz z Sorosem Fundusz Quantum, sformułował zalecenie sprzedaży dolara, a także akcji banków inwestycyjnych z USA oraz akcji amerykańskich deweloperów i firm z rynku nieruchomości.

Zdaniem Sorosa "absolutnym zwycięzcą" w sensie ekonomicznym są Chiny i to ich gospodarka będzie szybko rosła w najbliższych latach.
- Obecnie przechodzą one tę fantastyczną transformację, ale za 10 lat - jak sądzę - będziemy mieli w Chinach kryzys finansowy - zastrzegł.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane