• rozwiń
  • WIG20 2219.47 -0.47%
  • WIG30 2521.14 -0.41%
  • WIG 58645.83 -0.35%
  • sWIG80 11613.80 +0.08%
  • mWIG40 3791.46 -0.17%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:34

Dostosuj

USA: kryzys się pogłębia

USA: kryzys się pogłębia
Foto: TVN24.pl Foto: Amerykańska gospodarka wciąż w dołku

Amerykański sektor nieruchomości będzie pozostawać w depresji do przyszłego roku - podał Fed w wydanym dzisiaj w raporcie o kondycji gospodarki w poszczególnych regionach USA. Pesymistycznie wygląda też sytuacja w handlu detalicznym.

- Popyt na domy utrzymywał się na dość niskim poziomie, z niewielkimi i rzadkimi oznakami stabilizacji, przy utrzymującym się spowolnieniu - czytamy w raporcie. Ekonomiści amerykańskiej Rezerwy Federalnej zaznaczyli też, że tempo budowy nowych domów pozostawało bardzo niskie, a firmy budowlane ograniczały liczbę projektów i zwalniały pracowników.

- Ogólnie rzecz biorąc nie można spodziewać się znaczącego odbicia na rynku budowlanym wcześniej niż w przyszłym roku - napisano w raporcie.

Nie będzie świątecznego szału zakupów

Fed zwrócił też uwagę na spadek wydatków w handlu detalicznym i pesymistycznie ocenił perspektywy w handlu w sezonie świątecznym w tym roku.

Biorąc pod uwagę te czynniki Fed ocenił, że gospodarka USA rozwijała się w ograniczonym tempie, a inflacja, z wyłączeniem zmiennych cen żywności i energii, pozostawała pod kontrolą.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane