• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

USA: indeksy na plusach

Po wczorajszych gwałtownych spadkach dzisiejsza sesja na Wall Street zaczęła się od wzrostów. Tak inwestorzy zareagowali na wystąpienie prezydenta George'a Busha, które dało jasny sygnał: Biały Dom i Kongres wznowią negocjacje w sprawie planu ratowania amerykańskiego rynku finansowego.

- Stoimy przed wyborem podjęcia działania albo autentycznych kłopotów dla obywateli - mówił we wtorek prezydent USA. - Wiem, że głosowanie jest trudne dla Kongresu. Rozumiem to. Ale musimy podjąć decyzję - dodał. CZYTAJ WIĘCEJ

Dow Jones odrabia straty

W poniedziałek indeks Dow Jones obniżył się rekordowo - o 777 punktów, czyli około siedem procent. Dzisiaj giełda zaczęła powoli odrabiać straty. Na początku sesji Dow Jones wzrósł o ponad 200 punktów (2 proc.).

George Bush zapowiedział wznowienie rozmów swojej administracji na temat ratunkowego Planu Paulsona - zarówno z Demokratami, jak i Republikanami. Pierwsze decyzje mogą zapaść jednak dopiero w środę. We wtorek Kongres nie obraduje z powodu żydowskiego święta.

Europa spokojna

Inwestorzy się nie poddają. Sesja w Warszawie skończyła się wzrostem wskaźnika WIG20 o 2,14 proc. i całkiem wysokim, jak na sytuację na rynkach, obrotem - 1,6 mld zł. Ostatnia sesja września okazała się udana i spokojna, mimo że miesiąc był burzliwy. Stosunkowo spokojne były też wtorkowe otwarcia giełd europejskich.

kdj/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane