• rozwiń

Temat: USA

USA: gorsze wyniki w usługach, wzrost w przemyśle

Foto: Reuters Foto: Dane dotyczące przemysłu i usług wzbudziły mieszane nastroje na Wall Street

Wskaźnik aktywności w usługach w USA spadł w grudniu 2013 roku i wyniósł 53,0 pkt. - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 54,7 pkt. Nieco lepsze dane napłynęły z przemysłu. Zamówienia w tym sektorze wzrosły w listopadzie o 1,8 proc. wobec spodziewanego 1,7 proc.

W listopadzie wskaźnik aktywności w usługach w USA wyniósł 53,9 pkt - granica między rozwojem a spadkiem aktywności w sektorze to 50 pkt..

Lepiej w przemyśle

Lepsze dane płyną za to z amerykańskiego przemysłu. W listopadzie zamówienia w tym sektorze wzrosły mdm o 1,8 proc. - poinformował w poniedziałek Departament Handlu USA.

W październiku zamówienia spadły o 0,5 proc. po korekcie. Analitycy oczekiwali, że zamówienia w listopadzie wzrosną o 1,7 proc. mdm.

To kolejne opublikowane dziś dane dotyczące kondycji światowych gospodarek. W Niemczech i Francji odnotowano spadek Indeksu PMI w sektorze usług.

Hiszpania na tym tle wypadła o wiele lepiej - tam sektor usług rośnie najszybciej od 2007 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane