• rozwiń
  • WIG20 2320.74 -0.15%
  • WIG30 2667.18 -0.30%
  • WIG 60319.35 -0.34%
  • sWIG80 11918.84 +0.22%
  • mWIG40 4078.07 -0.74%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:51

Dostosuj

USA: Coca-Cola wycofuje swoje szklanki

USA: Coca-Cola wycofuje swoje szklanki
Foto: businesswire.com Foto: Tak wyglądają wycofywane szklanki Coca-Coli

Coca-Cola z własnej inicjatywy postanowiła w USA wycofać 22 tysiące zestawów szklanek ze swym logo. Farba, którą pomalowano szklanki wzorowane na klasycznej puszce Coca-Coli, zawiera szkodliwy dla zdrowia kadm.

Koncern zapewnia, że zawartość kadmu jest na tyle mała, że nie stwarza zagrożenia, jednak postanowił wycofać wyrób z obrotu. Jak stwierdzono w komunikacie, wyroby "nie spełniają oczekiwań jakościowych". Producent przeprosił też klientów za niedogodności.

Szklanki są w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych od marca - zarówno w sklepach, jak i w internecie. Sprzedawano je w zestawach po cztery sztuki, każda szklanka przedstawia inny rodzaj napoju: Coca-Cola, Diet Coke, Coca-Cola Zero i Sprite. Jak podano, dotąd rozprowadzonych zostało 22 tysiące zestawów.

Ich posiadacze o sposobie postępowania mogą dowiedzieć się pod adresem na specjalnej stronie internetowej.

W lipcu inny potentat rynku spożywczego, sieć lokali szybkiej obsługi McDonald's, ogłosiła podobną akcję wycofywania 13 milionów kubków z wizerunkiem filmowego Shreka, które także były malowane farbą z zawartością kadmu.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane