• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Urzędy skarbowe będą łaskawsze dla firm?

Urzędy skarbowe będą łaskawsze dla firm?
Foto: TVN24 Foto: Urzędy skarbowe będą łaskawsze dla firm?

Ministerstwo finansów zgodziło się na to, by decyzje urzędów skarbowych były wykonywane dopiero po ich uprawomocnieniu, a nie od razu po ich wydaniu - donosi "Puls Biznesu". Do tego konieczna będzie zmiana ordynacji podatkowej.

- To systemowa zmiana, która znacznie zwiększy bezpieczeństwo firm w relacjach z fiskusem - powiedział gazecie wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Teraz, od razu po decyzji wydanej przez urząd, firma musi wyłożyć pieniądze na brakujący podatek - nawet jeśli się z fiskusem nie zgadza i odwołuje do sądu.

Według "Pulsu Biznesu", nowelizacja ordynacji podatkowej, w ramach tzw. pakietu Szejnfelda burzy zły system i wprowadza zasadę domniemania niewinności firm. Decyzje fiskusa będą mogły być wykonywane dopiero po wydaniu wyroku przez sąd. Resort finansów zastrzegł jednak, że od tej zasady będą wyjątki. Decyzje urzędów będą wykonywane natychmiast w razie podejrzenia, iż podatnik ukrywa majątek lub gdy jego majątek okaże się mniejszy od zobowiązań; w sytuacji, gdy wobec podatnika prowadzone jest inne postępowanie egzekucyjne lub gdy sprawa grozi przedawnieniem.

mpj//tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane