• rozwiń

Urzędnik dostanie tyle, na ile zapracuje

Urzędnik dostanie tyle, na ile zapracuje

Rada Ministrów proponuje zniesienie równych stawek dla pracowników służby cywilnej. Mają być wynagradzani w zależności od zaangażowania i wyników swojej pracy, a nie od piastowanego stanowiska.

Do końca lutego 2008 roku powstanie system oceny wartości stanowisk pracy w służbie cywilnej. To początek reformy systemu wynagrodzeń urzędników administracji państwowej. Zwiększenie konkurencyjności zarobków ma zatrzymać odpływ fachowców.

Centrum Informacyjne Rządu podaje, że opracowana w Kancelarii Premiera metoda oceny wartości pracy bazuje na sporządzonych według jednego wzoru opisach stanowisk. Przetestowano ją w wybranych urzędach w ramach programu pilotażowego. Ocena wartości stanowisk będzie prowadzona w oparciu o kryteria wykorzystywane w biznesie, tj. kompetencje, złożoność pracy i zakres odpowiedzialności.

Zmiany są niezbędne przede wszystkim ze względu na potrzebę efektywnego wydatkowania funduszy strukturalnych, zwłaszcza w trakcie przygotowań do Euro 2012 - wynika z komunikatu CIR.

Wdrożenie nowoczesnych narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi ma przyczynić się nie tylko do bardziej racjonalnego organizowania rekrutacji i planowania rozwoju pracowników, ale także do zwiększenia przejrzystości polityki kadrowej w administracji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane