• rozwiń

Urząd nie ma pieniędzy, żeby porównać ceny

Urząd nie ma pieniędzy, żeby porównać ceny
Foto: sxc.hu Foto: W UKE ofert nie porównasz

- Urząd Komunikacji Elektronicznej rezygnuje ze stworzenia oficjalnego kalkulatora internetowego, porównującego ceny usług telekomunikacyjnych. Brakuje na to pieniędzy - poinformował rzecznik UKE Jacek Strzałkowski. Podobne "porównywarki" funkcjonują już w internecie od dawna.

O planach jego stworzenia Urząd poinformował w październiku ub.r. Rozpoczął też wówczas konsultacje na ten temat - chciał poznać opinie operatorów telekomunikacyjnych.
- Przeprowadziliśmy analizy rynkowe dotyczące ceny takiego kalkulatora. Kwoty, które uzyskaliśmy, przekraczają wielokrotnie środki, jakie Urząd chciał przeznaczyć na realizację projektu. Po prostu nie stać nas na to - powiedział Strzałkowski. Nie chciał jednak podać wysokości tych kwot. Dodał, że Urząd zrezygnował z kalkulatora, ale zamierza wprowadzić system certyfikacji dla prywatnych internetowych kalkulatorów cenowych. Założenie do niego powstaną jeszcze przed wakacjami.

Drogi bo profesjonalny

Kalkulator miał porównywać dostępne na rynku oferty telefonii komórkowej, stacjonarnej, internetu i tzw. ofert pakietowych (łączących różne usługi). Miał ułatwić wybór najlepszej oferty na rynku. W internecie takie urządzenia istnieją, ale - zdaniem UKE - mogą nie zawsze uwzględniać aktualne dane. Stąd pomysł stworzenia oficjalnego kalkulatora Urzędu.

mkg ram

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane