• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Urząd antymonopolowy w biurach Google

Urząd antymonopolowy w biurach Google
Foto: google Foto: Google ma problemy w Korei Południowej

Przedstawiciele urzędu antymonopolowego Korei Południowej wkroczyli do biur firmy Google w Seulu. Ma to związek z oskarżeniami, że gigant internetowy stosuje praktyki ograniczające konkurencję na rynku usług internetowych dla telefonów komórkowych.

Do biur Google'a w Seulu wkroczyli przedstawiciele Koreańskiej Komisji Sprawiedliwego Handlu (KFTC). Ma to związek z oskarżeniami o stosowanie praktyk monopolistycznych.

Poszło o smartphony

W kwietniu dwa popularne południowokoreańskie portale złożyły do regulatora KFTC skargę, w której twierdzą, że w smartphone'ach z programem operacyjnym Android przeglądarka Google jest instalowana jako ustawienie domyślne, dodatkowo "systemowo zaprogramowane" tak, by w praktyce uniemożliwiać wybór innej przeglądarki.

Spółka z Mountain View oświadczył we wtorek, że nie wymaga od producentów telefonów komórkowych z Androidem, by instalowały w nich wyszukiwarkę lub jakiekolwiek inne aplikacje Google'a. Firma zapowiedziała też, że będzie współpracować z KFTC.

Flagowym produktem Google'a jest najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa o tej samej nazwie. Liczba internautów korzystających z niej oraz z innych należących do Google'a portali, np. YouTube, w maju po raz pierwszy przekroczyła w ciągu miesiąca 1 miliard.

//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane