• rozwiń
  • WIG20 2325.16 +2.13%
  • WIG30 2669.62 +2.08%
  • WIG 59936.46 +1.83%
  • sWIG80 11642.53 +0.69%
  • mWIG40 4064.68 +1.34%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Urbański: likwidacja abonamentu to chory pomysł

- To jest chory pomysł - tak propozycję LID dotyczącą likwidacji abonamentu ocenia prezes TVP Andrzej Urbański. - To realne zagrożenie dla istnienia mediów publicznych - dodaje prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański

Zdaniem Andrzeja Urbańskiego, finansowanie mediów publicznych bezpośrednio z budżetu państwa - jak proponuje LiD - będzie oznaczać uzależnienie publicznego radia i telewizji od woli koalicji rządowej.
- Kto daje pieniądze, ten żąda - mówi szef TVP i dodaje, że fakt, iż TVP jest obecnie jedną z najsilniejszych publicznych stacji w Europie, to zasługa stabilnego systemu finansowania stacji.

Podobnego zdania jest prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański. - Budżet uchwalają politycy, a abonament zagospodarowuje niezależna Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - mówi Czabański.

Zdaniem Urbańskiego zmiany mogą spowodować osłabienie Telewizji Polskiej i zmniejszyć jej udziały w rynku reklamowym. - Gdzieś na końcu zawsze są pieniądze - puentuje prezes TVP.

Według Krzysztofa Czabańskiego z kolei likwidacja abonamentu jest wręcz zagrożeniem dla istnienia rozgłośni publicznych, które w większości są z niego finansowane. Za przykład podaje swoje radio, dla którego abonament stanowi 70 proc. wpływów.
- Brak tych dochodów musiałby spowodować likwidację programów misyjnych - dodaje.

Prezes publicznego radia odniósł się też do propozycji Platformy Obywatelskiej, dotyczącej likwidacji KRRiT. Zaznaczył, że ten postulat wymaga zmiany zapisów w Konstytucji RP.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane