• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Upadek Orbis Travel zagroził Konkursowi Chopinowskiemu

Upadłość biura podróży Orbis Travel mogła skończyć się międzynarodowym skandalem. Jak ustalili dziennikarze TVN CNBC, właśnie to upadające biuro podróży było jednym z głównych organizatorów przyjazdów gości XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

Według ich ustaleń, bezpieczny jest pobyt członków jury Konkursu. Natomiast nie jest do końca jasna sytuacja samych uczestników, a zwłaszcza zagranicznych widzów, którzy zamierzają zjechać na imprezę.

Pierwszy z koncertów inauguracyjnych XVI edycji Konkursu odbędzie się dziś o 19.30 w Filharmonii Narodowej. Natomiast pierwsze przesłuchania konkursowe I etapu zaplanowano na 3 października.

Na ratunek imprezie - i międzynarodowemu wizerunkowi Polski - rusza "duży Orbis", czyli giełdowy Orbis SA. Jak zapewnił na antenie TVN CNBC wiceprezes tej firmy Ireneusz Węgłowski, na upadłości Orbis Travel nie ucierpią goście konkursu.

- Biuro podróży Orbis Travel miało umowę na obsługę gości, którzy przyjeżdżają na konkurs. Wczoraj odbyło się spotkanie z kierownictwem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina [organizatora Konkursu - red.] i uzgodniliśmy, że Orbis SA, czyli Orbis "hotelowy", będzie pomagał w taki sposób, by nikt z gości nie ucierpiał i żeby dla wszystkich starczyło miejsc w hotelach - mówił wiceprezes Węgłowski.

To kolejna sytuacja, gdy upadłość sprzedanej przed pół rokiem spółki Orbis Travel rzutuje na wizerunek znanej od 90 lat marki. Wiceprezes Ireneusz Węgłowski w wypowiedzi dla TVN CNBC zapowiedział, że firma zamierza zrezygnować z używania marki Orbis.

Jeszcze jednym powodem rezygnacji jest fakt, że Orbis kojarzył się jedynie Polakom. - Marka hotelowa powinna być rozpoznawalna. 55 proc. naszych gości to są cudzoziemcy, korzystamy tutaj z marek firmy Accor - mówił Węgłowski. Większościowym udziałowcem spółki Orbis SA jest francuska sieć hotelowa Accor.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane