• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

UOKiK sprawdzi rynek węgla

UOKiK sprawdzi rynek węgla
Foto: Kompania Węglowa SA/ TVN24 Foto: UOKiK zbada sytuację na rynku węgla kamiennego

UOKiK sprawdzi sytuację na rynku węgla kamiennego. Urząd zbada stan konkurencji, koncentracji oraz zachowań rynkowych przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą i dystrybucją węgla kamiennego.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu, "przedmiotem analizy będzie przede wszystkim dystrybucja węgla kamiennego na terenie kraju, jej kanały i sposoby sprzedaży".

Sprawdzą ze szczegółami

"UOKiK przyjrzy się również, czy polityka kształtowania cen może budzić wątpliwości z punktu widzenia ochrony konkurencji. W trakcie postępowania Urząd przeanalizuje kształtowanie cen przez poszczególne ogniwa w łańcuchu dostaw węgla kamiennego: od producentów, poprzez odbiorców oraz podmioty zajmujące się dalszą odsprzedażą" - podaje Urząd.

Zgodnie z prawem antymonopolowym Urząd może wszcząć postępowanie wyjaśniające, które powinno się zakończyć w ciągu 30, a w sprawach szczególnie skomplikowanych – 60 dni od jego wszczęcia.

Jeżeli w trakcie postępowania wyjaśniającego Prezes  Urzędu stwierdzi nieprawidłowości, może wszcząć  postępowanie w sprawie praktyk ograniczających konkurencję.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane