• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

UOKiK przeszukał Empik

UOKiK przeszukał Empik
Foto: TVN24 Foto: Do spółki należy 170 salonów w Polsce i prawie 30 na Ukrainie

Kontrolę z przeszukaniem przeprowadził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w spółce Empik - poinformowała rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch. Urząd wyjaśnił, że jego działania były związane z postępowaniem wyjaśniającym w sprawie, a nie przeciwko spółce.

- W styczniu tego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadził kontrolę z przeszukaniem w spółce Empik Sp. z o.o. w ramach wszczętego postępowania wyjaśniającego dotyczącego sprzedaży i zakupu książek, nagrań muzycznych i audiowizualnych oraz multimediów - poinformowała rzeczniczka.

Zaznaczyła, że zgodę na przeszukanie wydał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKIK nie chce jednak informować o szczegółach prowadzonych działań.

"W sprawie, a nie przeciwko Spółce"

Rzeczniczka prasowa Empiku Monika Marianowicz poinformowała, że chodzi o postępowanie wyjaśniające w sprawie, a nie przeciwko spółce. - Taka kontrola może być przeprowadzona u każdego przedsiębiorcy, i - jak rozumiemy - jest to normalna praktyka stosowana przez UOKiK. Sam fakt wszczęcia kontroli, w żadnym razie nie przesądza o jej negatywnym wyniku dla spółki. W okresie ostatnich 5 lat, według wiedzy spółki, Urząd prowadził kilka postępowań związanych z przedmiotem jej działalności i żadne z nich nie zakończyło się wszczęciem postępowania przeciwko spółce - powiedziała.

Klub Międzynarodowej Prasy i Książki

Empik powstał, jeszcze jako EMPiK - skrót od nazwy: Klub Międzynarodowej Prasy i Książki, w 1948 roku. To ogólnopolska sieć sklepów w których sprzedawane są książki, prasa, wydawnictwa muzyczne, filmy, gry, programy i akcesoria komputerowe.

ktom\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane