• rozwiń

UOKiK prześwietli Playa i Plusa

UOKiK prześwietli Playa i Plusa
Foto: TVN24 Foto: Operatorzy pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy P4 (operator sieci komórkowej Play) i Polkomtel (operator Plusa) zawarli niedozwolone porozumienie dotyczące usług roamingu krajowego. Może im grozić za to kara w wysokości nawet 10 proc. rocznych przychodów.

W tej sprawie prezes Urzędu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel wszczęła postępowanie antymonopolowe. "Z informacji, którymi dysponuje UOKiK wynika, że w umowie zawartej przez operatorów telefonii komórkowej znalazły się postanowienia, które mogą przyczyniać się do ograniczenia konkurencji na rynku. Wątpliwości Urzędu budzi zobowiązanie P4 do zakupu usług roamingu krajowego wyłącznie od Polkomtela. Dodatkowo Polkomtel zagwarantował sobie prawo pierwszeństwa świadczenia tej usługi przed innymi operatorami" - czytamy w komunikacie Urzędu.

Wysokie kary

Za udział w porozumieniu, którego celem jest ograniczenie konkurencji, grożą kary sięgające 10 proc. przychodu za rok poprzedzający wydanie decyzji przez Urząd.

Roaming to mechanizm w bezprzewodowych sieciach telekomunikacyjnych (np. komórkowych), umożliwiający korzystanie z usług obcych sieci, bądź punktów dostępowych, w momencie gdy abonent znajduje się poza zasięgiem sieci operatora lub dostawcy internetu, z którym podpisał umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane