• rozwiń

UOKiK: o2 może przejąć Wirtualną Polskę

UOKiK: o2 może przejąć Wirtualną Polskę
Foto: Shutterstock Foto: UOKiK zgodził się na przejęcie Wirtualnej Polski

Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie przez o2 kontroli nad Wirtualną Polską - poinformował w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji - podkreśla UOKiK.

Urząd informuje, że wniosek o przejęcie przez o2 kontroli nad spółką Wirtualna Polska wpłynął do UOKiK w listopadzie 2013 r.

"Przejmujący przedsiębiorca należy do grupy kapitałowej, na czele której stoi Grupa o2. Jej właścicielami są cypryjskie spółki: Borgosia Investments, Bridge20 Enterprises oraz Jadhave Holdings. Wirtualna Polska należy do grupy kapitałowej Orange. Uczestnicy transakcji zajmują się m.in. wydawaniem serwisów internetowych. Koncentracja ma polegać na nabyciu 100 proc. akcji Wirtualnej Polski przez o2." - czytamy w komunikacie.

Wspólny rynek

UOKiK informuje, że "wspólnym obszarem, na którym uczestnicy koncentracji działają i osiągają przychody, jest rynek reklamy internetowej". "Przeprowadzone postępowanie wykazało jednak, że ich łączny udział nie jest na tyle wysoki, żeby transakcja mogła doprowadzić do ograniczenia konkurencji" - ocenił UOKiK.

Urząd przypomina, że zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie dwóch lat od ich wydania.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane