• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

UOKiK karze za niedozwoloną grę w karty

UOKiK karze za niedozwoloną grę w karty
Foto: wikipedia.org Foto: Raiffeisen dostał ponad 2,4 mln zł kary

Nie spłaciłeś karty kredytowej? Bank ma prawo policzyć sobie za nieterminową spłatę. Ale są takie banki, które każą sobie płacić za to samo kilkakrotnie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Raiffeisen Bank ponad 2,4 mln zł kary za stosowanie niedozwolonych zapisów w regulaminie kart kredytowych.

Jak tłumaczyła w poniedziałek na konferencji prasowej prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, z powodu zapisów w regulaminie posiadacze kart kredytowych banku płacili kilka razy za obsługę nieterminowej spłaty zadłużenia.

Bank pobierał osobno opłatę za obsługę spłaty zadłużenia, a ponadto opłaty za wysłanie monitu czy inne czynności bankowe z tym związane. Według UOKiK wszystkie te działania powinny podlegać jednej opłacie.

- Bank w toku postępowania zmienił już zapisy regulaminu dotyczące tej procedury - zaznaczyła Krasnodębska-Tomkiel. Przypomniała, że Raiffeisen Bank był już karany przez UOKiK za niekorzystne dla klientów zapisy w umowie kart kredytowych w 2005 roku.

Decyzja urzędu nie jest ostateczna, bankowi przysługuje odwołanie od niej do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Rzecznik prasowy Raiffeisen Bank SA Marcin Jedliński poinformował PAP, że zapisy w umowach, za które bank został ukarany, nie są stosowane od zeszłego roku. Zapowiedział odwołanie od decyzji UOKiK.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane