• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Ukraina w kryzysie

Unijny komisarz: pomożemy Ukrainie stworzyć miejsca pracy. Ale "Kijów powinien zmienić klimat biznesowy"

Unijny komisarz: pomożemy Ukrainie stworzyć miejsca pracy. Ale "Kijów powinien zmienić klimat biznesowy"
Foto: sxc.hu Foto: Ukraina potrzebuje unijnej pomocy

Unia Europejska jest gotowa pomagać Ukrainie, ale władze tego kraju powinny stworzyć warunki do rozwoju gospodarczego - powiedział w czwartek w Kijowie komisarz ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannes Hahn.

- Jesteśmy gotowi pomagać Ukrainie i jej przywódcom politycznym w kwestiach rozwoju państwa, w szczególności z punktu widzenia gospodarki. Chodzi o tworzenie nowych miejsc pracy, tworzenie dobrych warunków życia. Myślę, że to jest najważniejsze w obecnej chwili - powiedział Hahn dziennikarzom.

Kolejne kroki

Wskazał, że powinny zostać podjęte kroki w tym kierunku zgodnie z umową o stowarzyszeniu zawartą przez Ukrainę i UE. Ukraina powinna zmienić klimat biznesowy, bo inwestorzy zagraniczni są zainteresowani przybyciem lub powrotem na Ukrainę - apelował komisarz. - Myślę, że jeśli zostanie to zrealizowane, to Ukraina automatycznie przybliży się do Europy - ocenił.

Na pytanie, czy widzi Ukrainę w składzie UE, komisarz odparł: - To zależy od Ukrainy jako państwa. My możemy tylko pomóc i okazywać wsparcie, przy spełnieniu pewnych warunków.

Hahn wyjaśnił, że spotkał się już w Kijowie z przedstawicielami partii politycznych, w tym opozycyjnych. Według jego wrażenia "wszystkie strony chcą poprawić sytuację i są świadome, że bardzo ważne, konieczne jest osiągnięcie konkretnych rezultatów". - UE gotowa jest pomagać, ale wszystko zależy od władz ukraińskich - podkreślił.

Wizyta Hahna w Kijowie potrwa dwa dni. Unijny komisarz przeprowadzi m.in. rozmowy z prezydentem Petrem Poroszenką oraz premierem Arsenijem Jaceniukiem. Wspólnie z tym ostatnim podpisze umowę o finansowaniu rozwoju polityki regionalnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane