• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

UniCredit: Polska giełda to bezpieczna giełda

UniCredit: Polska giełda to bezpieczna giełda
Foto: tvn24.pl (fot. A.Tarkowski) Foto: Polska giełda wyróżnia się w regionie - uważają analitycy Unicredit

Polska jest wyjątkowo atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów giełdowych w regionie - oceniają w najnowszym raporcie analitycy UniCredit - ci sami, którzy przez kilkoma dniami wyznaczyli cenę docelową akcji Lotosu na 0 zł. Teraz też przepowiadają załamanie na europejskich giełdach. Kryzys ma jednak ominąć Warszawę - podaje "Puls Biznesu".

Analitycy UniCredit przedstawili w najnowszym raporcie “Emerging Europe 2009 Strategy: The calm before more storms?” aktualne prognozy dla rynków akcji w krajach Europy Wschodzącej.

Ekonomiści analizowali sytuację ekonomiczną w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Turcji, Rosji, i w Kazachstanie. Dokonali też oceny perspektyw inwestycyjnych na rynkach akcji w tych krajach w średnim i długim terminie - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Jak wynika z raportu analityków UniCredit CAIB, najwyżej notowanymi rynkami spośród wymienionych będą te, na których wpływ globalnego spowolnienia gospodarczego będzie najmniejszy. Co się z tym wiąże, autorzy raportu podnoszą trzymiesięczną rekomendację dla akcji spółek z Polski i Turcji.

UniCredit rekomenduje przeważanie spółek polskich również w dłuższym, sześciomiesięcznym horyzoncie - czytamy.

Nadzieja po 12 miesiącach

Polska i turecka giełda wydają się być samotnymi wyspami na morzu dotkniętych kryzysem parkietów europejskich. Autorzy raportu obniżają rekomendację dla spółek czeskich z „przeważaj” do „neutralnie” w trzymiesięcznym horyzoncie inwestycyjnym. Zalecają również niedoważanie w portfelach spółek rosyjskich.

Jest jednak nadzieja. W dłuższym - 12-miesięcznym horyzoncie inwestycyjnym - UniCredit oczekuje poprawy. Sytuacji na globalnych rynkach surowcowych oraz wyjście USA z recesji przyczynią się do poprawy notowań na rynkach akcji, na których dużą rolę odgrywają spółki surowcowe. To szansa dla giełd w Rosji, Rumunii i Kazachstanie.

Polski wzrost PKB wyraźniejszy niż u innych

Analitycy Unicredit prognozowali także, o ile wzrośnie PKB w poszczególnych krajach regionu. W Polsce PKB ma wzrosnąć o 2,1 proc. w przyszłym roku.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane