• rozwiń
  • WIG20 2182.78 -1.11%
  • WIG30 2479.31 -1.20%
  • WIG 57767.57 -1.16%
  • sWIG80 11604.05 -0.05%
  • mWIG40 3736.50 -1.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:25

Dostosuj

Unia utnie nam środki na infrastrukturę?

Unia utnie nam środki na infrastrukturę?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Wiceminister Olgierd Dziekoński ostrzega

Polska może stracić olbrzymie fundusze z Unii Europejskiej na projekty infrastrukturalne - ostrzegł w TVN CNBC Biznes wiceminister infrastruktury Olgierd Dziekoński. A wszystko przez to, że nie zostały wdrożone do polskiego porządku prawnego cztery unijne dyrektywy.

- Powinniśmy zmienić kilka ustaw. To jest ustawa prawo budowlane, ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym, specustawa o drogach publicznych oraz ustawa - kodeks postępowania administracyjnego - wylicza Dziekoński.

Wiceminister powiedział, że Unia zarzuca nam np., że zbyt wąsko traktujemy kwestie dostępu społeczeństwa do procesów inwestycyjnych. Dlatego musimy tak przebudować system prawny, żeby spełnić wymagania Unii Europejskiej, a jednocześnie, aby ten system był racjonalny i przychylny inwestorom i projektującym.

- To jest naprawdę bardzo poważna sprawa z tego względu, ze postępowanie przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w tej konkretnej sprawie może spowodować zawieszenie wydatkowania środków unijnych na inwestycje - wyjaśnił.

Olgierd Dziekoński przyznał, że chociaż czeka nas dużo pracy nad zmianami, to równie ważne jest pokazanie Komisji Europejskiej, że pracujemy nad spójnymi projektami nowych ustaw w dziedzinie infrastruktury i środowiska.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane