• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Biznes dla Ludzi

Ulgi na dzieci po nowemu. Blajer wyjaśnia, co się zmieni

"Biznes dla Ludzi" cz.1 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi" cz.1
Foto: TVN24, Shutterstock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Ulgi na dzieci po nowemu - wyjaśnia Paweł Blajer | Video: "Biznes dla Ludzi" cz.1

Od przyszłego roku zaczną obowiązywać zmiany w ulgach podatkowych na dzieci. Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" wraz z ekspertką przeanalizował, co się zmieni i czy zmiany będą korzystne dla podatników.

- W rozliczeniach za 2014 rok czekają nas kolejne zmiany. Będą korzystne dla podatników, szczególnie dla tych, którzy mają więcej niż troje dzieci i tych, którzy ze względu na niewysokie dochody

nie mieli możliwości w pełni skorzystać z ulgi na dzieci - podkreśliła Anna Misiak z kancelarii MDDP.

I dodała: - Teraz taka możliwość się pojawi, właśnie są podpisywane stosowne zmiany w ustawie podatkowej i będą one obowiązywać od 1 stycznia 2015 roku, ale ze skutkiem na rozliczenia za 2014 rok.

Według Misiak "aktualnie prawo do ulgi na dziecko przysługuje rodzicom, którzy mają jedno dziecko, dwoje i więcej". - Za rok 2014 zmieni się to, że wzrośnie kwota ulgi na trzecie dziecko. Miesięcznie będzie to 166 zł. Wzrośnie też kwota ulgi na czwarte i kolejne dziecko - będzie to 225 zł - oceniła.

- Nowością będzie też możliwość skorzystania z pełnej ulgi, której do tej pory nie można było wykorzystać. Wszystko dlatego, że wysokość zaliczki na podatek od naszych zarobków nie pozwalała na to. Możliwość odliczenia będzie polegała na tym, iż podatnik policzy sobie, z jakiej części tej ulgi nie skorzystał, bo zabrakło mu podatku i tę część będzie mógł odliczyć w zeznaniu ze swoich składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Ideą tego mechanizmu jest to, aby zwrócić podatnikowi ze składek tę część ulgi, której nie mógł skonsumować - powiedziała Misiak.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane