• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ukraińska kolej radzi: Nie jedź do Polski

Ukraińska kolej radzi: Nie jedź do Polski
Foto: TVN24 Foto: Ukraińcy skarżą się, że tracą na strajku polskich celników

Lwowska dyrekcja ukraińskich kolei państwowych zaapelowała do podróżnych, aby wstrzymali się z wyjazdami do Polski. Apel ma związek z akcją protestacyjną polskich celników.

- Obawiamy się, że protest celników może doprowadzić do poważnych opóźnień pociągów jadących do Polski - wyjaśniła rzeczniczka lwowskiej dyrekcji Lilia Krynycka. Podkreśliła jednocześnie, że protest polskich celników negatywnie wpływa na dochody ukraińskich kolei. - Po naszej stronie na wjazd do Polski oczekuje już ponad 1,5 tysiąca wagonów towarowych. Za ich opóźnienie nie płacą Polacy, tylko my. Każdego dnia ponosimy z tego tytułu straty szacowane na 600 tysięcy hrywien (ok. 300 tys. zł) - argumentowała Krynycka.

Po naszej stronie na wjazd do Polski oczekuje już ponad 1,5 tysiąca wagonów

kolej ukraina

Ogromne kolejki utworzyły się również na drogowych przejściach granicznych z Polską. Według ukraińskich służb granicznych, w kolejkach do przejść Krakowiec-Korczowa i Rawa Ruska-Hrebenne oczekiwało w czwartek po 300 samochodów ciężarowych.

Ukraińskie media ostrzegają o kolejkach
Komunikaty o możliwych komplikacjach z przekraczaniem granicy ukraińsko-polskiej ukazały się już w mediach zachodniej Ukrainy, będą także nadawane z głośników na dworcach kolejowych.

Kolejki na granicy polsko-ukraińskiej spowodowane są przez protest celników, którzy od października ubiegłego roku domagają się m.in. podwyżek płac, przyznania im takich uprawnień emerytalnych, jakie mają inne służby mundurowe, i zapewnienia właściwej ochrony prawnej przy wykonywaniu obowiązków służbowych.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane