• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ukraina: Zapłacimy za gaz, bez problemu

Ukraina: Zapłacimy za gaz, bez problemu
Foto: TVN24 Foto: Ukraina zapewnia, że zapłaci za gaz

Nie będzie trudności z uiszczeniem opłaty za rosyjski gaz, który został dostarczony w grudniu - zapewniła w niedzielę premier Ukrainy Julia Tymoszenko. O możliwych kłopotach Ukraińców ostrzegł dzień wcześniej prezes Gazpromu Aleksiej Miller.

- Takie oświadczenia słyszymy (od Rosjan) każdego miesiąca już co najmniej od roku, lecz Ukraina, nie zważając na kryzys, prowadzi swe życie finansowe pewną ręką - powiedziała Tymoszenko.

W bieżącym roku Ukraina sumiennie regulowała należności za gaz. Jednak z powodu niskich temperatur rachunek za grudzień, który ma być wystawiony przed 11 stycznia, sięgnie prawdopodobnie aż 1 mld dolarów w porównaniu z 770 mln USD za listopad. Mimo spodziewanego w związku z chłodami wzrostu zapotrzebowania rosyjski monopolista gazowy Gazprom poinformował w piątek, że w ostatnich dniach Ukraina zmniejszyła pobór gazu.

Zaniepokojona Rosja

- Sytuację w dziedzinie płatności za dostawy rosyjskiego gazu ziemnego w grudniu oceniamy jako bardzo alarmującą. W połowie grudnia wystąpił trend redukcji poboru gazu, co potwierdza, iż Ukraina stoi w obliczu poważnych trudności jeśli chodzi o (przyszłe) płatności za gaz" - oświadczył z kolei w piątek Miller.

nsz//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane