• rozwiń

Temat: Ukraina w kryzysie

Ukraina zamierza nałożyć sankcje wobec firm i osób wspierających rosyjską agresję

Foto: PAP/EPA Foto: Zgodnie z ustawą Ukraina może wprowadzić ponad 25 rodzajów sankcji

Ponad 1000 osób i 209 firm chce objąć sankcjami rząd Ukrainy za wspieranie agresji Federacji Rosyjskiej wobec państwa ukraińskiego - poinformowano w piątek na portalu internetowym Rady Ministrów Ukrainy.

Propozycje dotyczące osób i przedsiębiorstw, wobec których zostaną zastosowane restrykcje, rząd premiera Arsenija Jaceniuka przekazał Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy - wyjaśniono.

Ograniczenia specjalne

Sankcje przewidują "specjalne ograniczenia ekonomiczne i inne środki ograniczające wobec 209 podmiotów prawnych i ponad 1000 osób zaangażowanych w popieranie agresji Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy" - czytamy w komunikacie.

W sierpniu Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy uchwaliła ustawę o sankcjach wobec Rosji za popieranie i finansowanie terroryzmu na Ukrainie.

Mówiono wówczas, że sankcje dotkną 172 osób fizycznych i 65 osób prawnych z Rosji i innych krajów. Podmioty te uznano za zaangażowane we wspieranie i finansowanie terroryzmu na wschodzie Ukrainy oraz popierające marcową aneksję Krymu przez Federację Rosyjską.

Zgodnie z ustawą Ukraina może wprowadzić ponad 25 rodzajów sankcji, w tym zakaz wjazdu na terytorium tego kraju, zablokowanie i zamrożenie znajdujących się tutaj aktywów, zakaz działalności na Ukrainie, zakaz udziału w procesach prywatyzacyjnych, korzystania z licencji, a także z prawa tranzytu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane