• rozwiń

UKE znów ukarał TPSA

UKE znów ukarał TPSA
Foto: TVN24.pl Foto: Anna Streżyńska po raz kolejny nałożyła karę na TPSA

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska nałożyła na Telekomunikację Polską trzy kary o łącznej sumie 400 tys. zł. Powodem tej decyzji są uchybienia proceduralne operatora przy zmianie regulaminów.

Jak wyjaśnia w wydanym komunikacie UKE, Telekomunikacja Polska dopuściła się w ostatnim czasie aż trzech nieprawidłowości. Za najpoważniejsze uznano nieprzedstawienie prezesowi UKE zmiany regulaminu i cennika usługi "neostrada tp – megaInternet". Telekomunikacja dokonał jej bez zgody UKE, co jest niezgodne z prawem. Za niedopełnienie formalności spółka została wezwana do zapłacenia 200 tys. zł.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dwóch innych usług TPSA. Za zmiany w regulaminie Neostrady TP i Internetu DSL, spółka otrzymała po 100 tys. kary.

W ocenie prezesa UKE, powyższe kary pieniężne mieszczą się w możliwościach finansowych spółki i stanowią dla niej określoną dolegliwość za dokonane naruszenia - podkreślił Urząd w komunikacie.

To już kolejna kara jaką UKE nałożyła na TPSA w tym roku. Wcześniej urząd karał spółkę między innymi za głuche telefony alarmowe i bezpodstawne zapisy regulaminowe dotyczące limitów transferu danych.

bgr

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane