• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

UKE ułatwi nam zmianę operatora telefonu

UKE ułatwi nam zmianę operatora telefonu
Foto: TVN24 Foto: Przywiązanie do operatora nieco luźniejsze?

Ma być więcej obowiązków dla operatorów sieci komórkowych i stacjonarnych, a jeśli ich nie dopełnią - prawo do rozwiązania kontraktu bez konsekwencji dla klienta. "Gazeta Prawna" dotarła do założeń projektu nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, opracowanego przez Ministerstwo Infrastruktury.

Z projektu wynika m.in., że konsument usług telekomunikacyjnych, który nie zostanie poinformowany o zmianie warunków umowy, regulaminu, czy też niekorzystnej zmianie cennika, będzie mógł odstąpić od kontraktu bez żadnych konsekwencji. Natomiast osoba korzystająca z telefonu na kartę otrzyma regulamin świadczenia usług wraz z zakupem startera.

Zgodnie z projektem, do kompetencji prezesa Urzędu Telekomunikacji Elektronicznej (UKE) ma należeć prowadzenie centralnej bazy numerów przeniesionych. Operatorzy publicznych sieci telefonicznych będą więc musieli połączyć z bazą swoje sieci bezpośrednio, lub za pomocą sieci innego operatora w celu jej aktualizacji. Konsument zyska w ten sposób informacje, które pozwolą mu zredukować koszty połączeń - zauważa gazeta.

Baza prowadzona przez UKE pomoże służbom ratowniczym w szybkim uzyskaniu informacji o lokalizacji osoby wzywającej pomocy na numery alarmowe: 112, 999, 998 czy 997.

- Zmiany są istotne z punktu widzenia praw użytkowników usług telekomunikacyjnych - uważa Anna Stróżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Liczy ona, że dalszy proces legislacyjny nie osłabi proponowanych rozwiązań, dzięki którym UKE uzyska skuteczne narzędzia egzekucyjne - czytamy w "Gazecie Prawnej".

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane