• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

UKE: Koniec z oszukańczymi loteriami sms

UKE: Koniec z oszukańczymi loteriami sms
Foto: sxc.hu Foto: Wysłanie niepozornego smsa w wielu przypadkach okazuje się drogie w skutkach

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce powiedzieć "stop" oszukańczym grom i loteriom sms, zapowiada prezeska urzędu Anna Streżyńska.

Coraz więcej osób żali się na wysokie rachunki telefoniczne, choć faktycznie nie dzwoniły tyle i nie brały udziału w żadnych loteriach i innych konkursach. Czasem wystarczy przypadkowe naciśnięcie klawisza lub wysłanie pustej wiadomości tekstowej, a nawet zawierającej oświadczenie o rezygnacji z udziału w grze i rozpoczyna się naliczanie opłat.

W marcu "stół bez kantów"

- Zalewają nas skargi osób, które wcale nie zamierzały brać udziału w konkursie i zostały wciągnięte do niego podstępem - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Streżyńska, która planuje ten proceder ukrócić. I proponuje organizatorom loterii tzw. stół "bez kantów", który ma odbyć się na początku marca.

- Podczas spotkania zainteresowanych stron mają zostać wypracowane jasne i przejrzyste zasady organizowania jakichkolwiek gier i konkursów dla abonentów - ujawnia.

Szefowa UKE chce m.in., by klient mógł ustanowić maksymalną kwotę, jaką może zapłacić za usługi telekomunikacyjne oraz zawsze miał pełną informację o cenie sms-a i konsekwencjach jego wysłania.

nsz/mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane