• rozwiń

UE: producenci aut niech sobie radzą sami

UE: producenci aut niech sobie radzą sami
Foto: sxc.hu Foto: W tym roku produkcja samochodów w krajach UE spadnie o co najmniej 15 proc.

Sprzedaż samochodów ciągle spada, tymczasem Unia Europejska umywa ręce. Według Brukseli, odpowiedzialność za poradzenie sobie ze skutkami kryzysu w europejskim sektorze motoryzacyjnym spoczywa przede wszystkim na firmach i ich zarządach.

Komisja Europejska przyjęła wytyczne ws. pomocy dla sektora motoryzacyjnego, który boryka się z załamaniem sprzedaży nowych aut. Podkreślono m.in., że jeśli już jakiś kraj - wzorem Francji, Hiszpanii czy Włoch - postanowi wesprzeć swoje firmy pomocą publiczną, to ta pomoc musi być "ukierunkowana i ograniczona w czasie".

Pomoc ta - zdaniem KE - może jedynie stanowić pomoc w uzupełnieniu wysiłków przemysłu, by "stawić czoło kryzysowi i złagodzić negatywne skutki restrukturyzacji dla zatrudnienia".

KE ostrzega przed protekcjonizmem

W wytycznych znalazło się też ostrzeżenie przed protekcjonizmem i budowaniem barier pomiędzy krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Tymczasem przedstawiciele sektora motoryzacyjnego ostrzegają, że w tym roku produkcja spadnie o co najmniej 15 procent. Branża motoryzacyjna w krajach UE zatrudnia 12 milionów osób.

mon/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane