• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Udostępniasz konto na Allegro? Możesz trafić za kratki

Udostępniasz konto na Allegro? Możesz trafić za kratki
Foto: TVN24 Foto: Uważaj, komu udostępniasz swoje konto na Allegro

Każdy, kto udostępni swoje internetowe konto aukcyjne innej osobie, może trafić do więzienia - ostrzega "Gazeta Prawna". W określonych przypadkach za firmowanie cudzej działalności w internecie grożą nawet trzy lata za kratkami.

Zdarza się, że znajomy chce sprzedać na internetowym serwisie aukcyjnym wycieczkę do ciepłych krajów czy komputer - pisze "Gazeta Prawna". Osoby, które nie mają takich kont, chętnie korzystają z cudzych serwisów. Niestety, czasem taka grzeczność może skończyć się poważnymi konsekwencjami. Jeżeli znajomy okaże się nieuczciwy i będzie w ten sposób chciał ukryć swoją działalność, użyczający konta naraża się na zarzut firmanctwa.

Wystarczy zgoda na użycie konta

Z firmanctwem mamy do czynienia, gdy podatnik działa w celu zatajenia działalności gospodarczej lub jej rozmiarów pod firmą, nazwą lub imieniem i nazwiskiem innego podmiotu i jednocześnie unika zapłacenia podatku.

Przy procederze firmanctwa nie ma znaczenia, czy udostępniający konto uzyskuje z tego tytułu korzyści majątkowe - zaznacza "GP". Warunkiem odpowiedzialności firmującego jest jego zgoda na użycie konta. Odpowiedzialności za firmanctwo nie muszą obawiać się osoby, których dane zostały wykorzystane bez przyzwolenia, np. wskutek włamania do serwisu.

bgr//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane