• rozwiń

Udany start polskiego kanału informacyjnego TVN24 Biznes i Świat

Bartosz Węglarczyk zaprasza na program "Świat" w TVN24 BiŚ od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 Odtwórz: Bartosz Węglarczyk zaprasza na program "Świat" w TVN24 BiŚ od poniedziałku do piątku o godz. 21.00
Foto: TVN24/ MAGDA LU/ TVN24 | Video: TVN Biznes i Świat Foto: Karolina Hytrek-Prosiecka i Rafał Wojda w nowym studio TVN24 Biznes i Świat | Video: Bartosz Węglarczyk zaprasza na program "Świat" w TVN24 BiŚ od poniedziałku do piątku o godz. 21.00

Po pierwszych dniach funkcjonowania nowy kanał spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony przedstawicieli branży mediów. Komentatorzy docenili ambitną tematykę programów nadawanych przez TVN24 Biznes i Świat, mocny nacisk na problematykę zagraniczną, połączenie tematyki międzynarodowej i biznesowej. Doceniono także dobrą oprawę graficzną stacji, czytelne grafiki i wyraźne mapy towarzyszące materiałom informacyjnym.

Kanał ruszył 1 stycznia.

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych oraz redaktor naczelny TVN24 i TVN24 Biznes i Świat: - Gdy 13 lat temu powstawał nasz pierwszy kanał informacyjny TVN24, wielu znawców mediów twierdziło, że taki kanał w Polsce nie ma racji bytu. Od tego czasu TVN24 odniósł spektakularny sukces. Jestem przekonany, że ten drugi kanał informacyjny dokładnie trafia w obecne zapotrzebowanie rynku.

Nowy kanał jest kierowany do osób zainteresowanych gospodarką oraz zależnościami polityczno – ekonomicznymi między Polską a światem, widzów ciekawych, jaki wpływ na polski rynek mają decyzje zapadające na świecie.

Na platformach i w kablówkach

TVN 24 Biznes i Świat mogą oglądać abonenci platform satelitarnych NC+, CYFROWY POLSAT i ORANGE, telewizji kablowej UPC, VECTRA, MULTIMEDIA, TOYA, INEA oraz platform IPTV ORANGE i NETIA. Program dostępny jest także w ofertach ponad 200 lokalnych operatorów telewizji kablowej i IPTV w całej Polsce (SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY).

Cotygodniową ramówkę wypełniają programy o profilu biznesowo – finansowym oraz szerokie spektrum informacji z zagranicy.

Wprowadzenie do gospodarczych tematów dnia oferuje nadawany od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 9:00 program „Indeks”, którego autorem i prowadzącym jest Marek Tejchman. „Dzień na rynkach” pozwala śledzić rynki, giełdy, kursy walut oraz poznać bieżące opinie ekspertów i przedsiębiorców na temat obserwowanych zmian.

Program nadawany jest w dni robocze co pół godziny, wymiennie z „Dniem na świecie”, informującym o  kluczowych wydarzeniach z zagranicy w oparciu o doniesienia i zdjęcia z najważniejszych światowych agencji (Reuters, ENEX). Od 9:00 do 19:00 co pół godziny nadawane są serwisy informacyjne.

 

Gdy 13 lat temu powstawał nasz pierwszy kanał informacyjny TVN24, wielu znawców mediów twierdziło, że taki kanał w Polsce nie ma racji bytu. Od tego czasu TVN24 odniósł spektakularny sukces. Jestem przekonany, że ten drugi kanał informacyjny dokładnie trafia w obecne zapotrzebowanie rynku.

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych oraz redaktor naczelny TVN24 i TVN24 Biznes i Świat

W tygodniu o 20:00 Paweł Blajer w „Biznesie dla ludzi” doradza, jak poruszać się w administracyjno – biurokratycznych mechanizmach.

Godzinę później, w programie „Świat” Bartosz Węglarczyk wraz ze swoimi gośćmi komentuje wydarzenia zagraniczne, a tuż przed zamknięciem sesji w Stanach Zjednoczonych Jan Niedziałek podsumowuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze i ekonomiczne, komentując na czym zarabiali inwestorzy na świecie, które polskie spółki były w centrum uwagi i co przez cały dzień wpływało na zasobność portfeli widzów.

Na podsumowanie informacyjno – publicystyczne minionej doby zapraszają codziennie o 22:00 Katarzyna Werner i Robert Stanilewicz, prowadzący magazyn „24 godziny”.

Wśród innych codziennych pozycji na antenie TVN24 Biznes i Świat znajdują się specjalnie przygotowane programy podpowiadające widzom, jak dobrze zarabiać i inwestować pieniądze oraz jak je mądrze wydawać; „Pogoda dla biznesu”, „Świat pieniądza”, „Szkoła zarabiania”, czy „Jak to jest wyprodukowane” – program pokazujący zasady i sposób funkcjonowania przedsiębiorstw oraz procesów produkcyjnych.

Interaktywnie

Obok wspomnianych dziennikarzy biznesowych i publicystów materiały redakcyjne przygotowują znakomici eksperci zajmujący się tematyką międzynarodową: Ewa Ewart, Jacek Pałasiński i Maciej Wierzyński. W ramach weekendowej ramówki są dodatkowo emitowane liczne reportaże, magazyny oraz filmy dokumentalne ze świata. Nie brakuje też dalszych komentarzy i podsumowań minionego tygodnia.

Równolegle z kanałem telewizyjnym działa portal internetowy stacji, już teraz doceniany za przejrzysty i czytelny sposób prezentowania informacji poszerzających materiały antenowe. Wiadomości z kanału TVN24 BiŚ są dostępne na stronach: www.tvn24bis.pl; na Facebooku: www.facebook.com/tvn24pl i Twitterze: www.twitter.com/tvn24bis.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane