• rozwiń

"Uciekające reklamy" niezgodne z prawem?

"Uciekające reklamy" niezgodne z prawem?
Foto: sxc.hu Foto: Niektóre reklamy bywają uciążliwe

UOKIK przyjrzy się "uciekającym reklamom" w internecie - czyli takim, które pojawiają się na ekranie i nie sposób ich zamknąć. Urzędnicy sprawdzą, czy takie reklamy zgodne są z polskimi przepisami - zapowiada "Rzeczpospolita".

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zarchiwizował kilka rodzajów reklam, które mogą być przez użytkowników odbierane jako uciążliwe. Chodzi m.in. o okienka, których nie można zamknąć, bo w ogóle nie mają krzyżyka, bądź chowa się on za belką przeglądarki. UOKiK bada i te, w których zamykający je krzyżyk co prawda jest, ale gdy chcemy najechać na niego kursorem - to zaczyna uciekać.

Wyniki analiz powinny być gotowe jesienią. - Wówczas zdecydujemy, czy przeciwko reklamodawcom będą podejmowane dalsze kroki - powiedział gazecie Łukasz Wroński z UOKiK. Jakie konsekwencje mogą oni ponieść? - Maksymalna kara to nawet 10 proc. przychodów osiągniętych w poprzednim roku.

jk/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane