• rozwiń

"Uciekaj od dolara!"

"Uciekaj od dolara!"
Foto: peter-schiff.com Foto: "Dla mnie USA straciły juz swój najwyższy rating" - mówi znany inwestor

- Natychmiast pozbądźcie się amerykańskich akcji, obligacji i dolara - nawołuje znany inwestor Peter Schiff, szef Euro Pacific Capital w wywiadzie dla CNBC. I wieszczy upadek amerykańskiej gospodarki.

- Kiedy gospodarka USA zerwie więzy z gospodarką światową, ta zacznie kwitnąć – oświadczył Schiff w CNBC. – Świat nie potrzebuje naszej konsumpcji, my potrzebujemy jego produkcji. Globalna gospodarka jest w dobrym stanie, jeśli nie musi podtrzymywać gospodarki USA. Jesteśmy w poważnych, poważnych kłopotach – dodał.

Schiff, który od długiego czasu wieszczy upadek amerykańskiej gospodarki i waluty, twierdzi obecnie, że porzucenie przez Brazylię i Chiny dolara, jako waluty rezerw, jest nieuniknione. Odniósł się także do niedawnych obaw, związanych z obniżeniem perspektywy ratingu Wielkiej Brytanii. Inwestorzy wystraszyli się, że podobne problemy może mieć wkrótce USA - pisze portlal pb.pl.

- O ile chodzi o mnie, USA już straciły swój najwyższy rating - powiedział.

Według Schiffa, rynki wschodzące pokażą siłę i zanotują znaczne wzrosty od dna, które zanotowały w październiku 2008 roku.

- Amerykanie stracą swój majątek jeśli pójdą na dno z tym statkiem – powiedział Schiff. – Próbuję im pomagać, przenosząc ich majątek za granicę, z daleka od dolara, chroniąc go przez Benem Bernanke (szefem Fed - red.), Obamą i Kongresem – dodał.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane