• rozwiń
  • WIG20 2166.73 -1.27%
  • WIG30 2459.02 -1.25%
  • WIG 57389.98 -1.10%
  • sWIG80 11569.12 -0.50%
  • mWIG40 3711.74 -1.01%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:06

Dostosuj

Ubezpieczenie uczniów w szkołach. Blajer wyjaśnił, jak je wybrać

Zakup przez internet a odstąpienie od umowy. Blajer wyjaśnia Odtwórz: Zakup przez internet a odstąpienie od umowy. Blajer wyjaśnia
Zakup przez internet a odstąpienie od umowy. Blajer wyjaśnia "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Szkoła dla wielu uczniów jest niczym wojskowy poligon. Czyha w niej wiele zagrożeń i niebezpieczeństw. Opiekunowie coraz częściej myślą o ubezpieczeniu swoich pociech, a Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat wyjaśnił, jaki wybór mają rodzice.

Maciej Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń uważa, że ubezpieczenie może chronić uczniów przed konsekwencjami wypadków. - Najczęściej trafiają się stłuczenia, złamania, skaleczenia, czy nawet ukąszenia, czyli wszystkie te kwestie, z którymi czasem wiąże się przebywanie w szkole - wylicza Tarczyński.

Kiedy i gdzie?

- Takie ubezpieczenie działa nie tylko w czasie lekcji i w klasopracowni, ale także na korytarzu a nawet na zewnątrz budynku szkoły. Co ważne obowiązuje również w czasie wakacji, czy zimowych ferii. Ta ochrona gwarantuje wypłatę odszkodowania - wyjaśnia ekspert.

Tarczyński przypomina, że rodzice podpisując umowę na ubezpieczenie powinni zwrócić uwagę m.in. na jego cenę. - Koszt jest ściśle związany z tym, na jakie maksymalnie odszkodowanie możemy liczyć w razie wypadku. Im ono jest tańsze, tym późniejsze odszkodowanie będzie niższe - dodaje.

Kto odpowiada

Ekspert wyjaśnia, że ubezpieczyciel jest zwykle zwolniony z odpowiedzialności, gdy to nasze dziecko spowoduje czyjąś szkodę np. pod wpływem alkoholu. - Podobnie, gdy wywoła bójkę. Wówczas nie możemy liczyć na pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów wyrządzonej szkody - tłumaczy analityk.

Program "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane