• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Uber porozumiał się ze Spotify. Pasażerowie posłuchają muzyki

Uber porozumiał się ze Spotify. Pasażerowie posłuchają muzyki
Foto: uber.com Foto: Uber porozumiał się za Spotify

Uber ogłasza partnerstwo ze Spotify. Do swojej aplikacji dodaje opcję umożliwiająca klientom słuchanie muzyki z własnej listy odtwarzania Spotify, podczas korzystania z taksówki. Szczegóły porozumienia zostaną ogłoszone w poniedziałek.

"Business Insider" podkreśla, że szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione. Nie wiadomo też, jak Uber i Spotify zamierzają realizować kontrakt.

Serwis podaje, że niektórzy dziennikarze zajmujący się tematem otrzymali zaproszenie na zaplanowane przez Uber wydarzenie. Poza tym, że - jak pisze Uber - ma to być "pierwsze w swoim rodzaju partnerstwo".

Aplikacja i taksówki

Uber jest amerykańską firmą. W 44 krajach udostępnia ona pasażerom aplikację na smartfony, dzięki której można zamówić taksówkę. Usługa różni się od tradycyjnych taksówek tym, że kierowcą nie jest licencjonowany i znający na pamięć każdą ulicę w mieście taksówkarz, a często przypadkowa osoba, która chce po prostu dorobić po pracy.

Ta różnica odbija się w cenie, bo przejazd z Uberem jest zwykle tańszy niż w tradycyjnej taryfie na usługach korporacji.

Zanim pasażer wsiądzie do samochodu, za pośrednictwem aplikacji otrzymuje zdjęcie kierowcy, jego imię i numer rejestracyjny.

Spotify to serwis muzyczny oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki „w strumieniu”. Pozwala na słuchanie muzyki na żądanie z wielu wytwórni płytowych, zarówno tych wielkich, jak i tych bardziej niezależnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane