• rozwiń
  • WIG20 2167.92 +0.15%
  • WIG30 2455.05 +0.15%
  • WIG 57054.60 +0.05%
  • sWIG80 11438.35 -0.10%
  • mWIG40 3645.32 +0.24%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:44

Dostosuj

Tysiąc na wakacje w Polsce, dwa za granicą

Tysiąc na wakacje w Polsce, dwa za granicą
Foto: sxc.hu/Stella Levi Foto: Polacy szykują się na wakacje

- Na wakacje w Polsce większość z nas wyda do tysiąca złotych na osobę. Na wyjazd zagraniczny przeznaczymy dwa razy więcej - wynika z przeprowadzonej wśród internautów ankiety portalu Money.pl.

Według Money.pl. 39 proc. Polaków spędzi wakacje w kraju, a 34 proc. za granicą. Z ankiety wynika, że większość z nas woli zorganizować sobie urlop na własną rękę. Rzadziej niż w zeszłym roku decydujemy się na ofertę biura podróży. Podróżując po kraju zdecydujemy się głównie na własne cztery kółka. Na wyjazdy zagraniczne odlecimy przeważnie samolotem.

Wakacyjna mapa Kowalskiego

Ponad dwie trzecie badanych, którzy planują urlop w Polsce, spędzi go nad Bałtykiem lub jeziorem. Zdecydowana mniejszość zdecyduje się na górskie wędrówki czy odwiedzenie innych miast. Urlopowego wyjazdu nie planuje 28 proc. badanych. Blisko jedna piąta, pozostająca w wakacje w kraju, ma zamiar wykorzystać wolny czas na remont mieszkania, naukę, dodatkową pracę lub odwiedziny u rodziny. Trzy proc. zamiast odpoczynku zamierza pracować za granicą.

W przypadku wyjazdu za granicę, 14 proc. Polaków wybierze Chorwację, 10 proc. - Hiszpanię, a po dziewięć proc. Włochy i Grecję. Po siedem proc. badanych zamierza spędzić wakacje w Turcji lub Egipcie. Od dwóch do pięciu proc. respondentów zamierza pojechać do Bułgarii, Francji, Tunezji, Portugalii, Wielkiej Brytanii lub krajów skandynawskich.

Badanie przeprowadzono od 16-19 czerwca. Wzięło w nim udział 5 tys. 400 użytkowników portalu.

Mimo kryzysu, wydamy więcej?

Ankieta pokazuje, że mimo niepewnej sytuacji gospodarczej wydamy na wakacje więcej niż rok temu. Z przeprowadzonego w sierpniu 2008 roku sondażu GfK Polonia dla "Rz" wynika, że wtedy większość z nas wydała na wypoczynek średnio 750 zł (bez podziału na kraj i zagranicę). Wtedy też na wyjazd urlopowy pozwoliło sobie zaledwie 28 proc. Polaków.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane