• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Tymochowicz będzie sprzedawać życie wieczne

Tymochowicz będzie sprzedawać życie wieczne
Foto: TVN24 Foto: Tymochowic zapewnia, że jego plany to nie tylko PR

Piotr Tymochowicz, człowiek, który stworzył medialny wizerunek Andrzeja Leppera, rusza na podbój internetu. Jego spółka Infnity, chce stworzyć sieć społecznościową, która zaoferuje użytkownikom... wieczność. Pieniądze na przedsięwzięcie mają pochodzić z emisji akcji - pisze "Puls Biznesu".

Jak pisze "PB", sieć Tymochowicza ma zapewniać ludzkości wieczność, przechowując i rozwijając informacje o użytkownikach serwisu, a także np. składając ich DNA w skarbcu szwajcarskiego banku. I choć cały projekt wciąż wydaje się pozostawać raczej w sferze science fiction, to w rzeczywistości Infinity (ang. nieskończoność) ma już finansowanie. Jej siedziba znajduje się w najdroższym warszawskim biurowcu Metropolitan.

Serwer w górze

Spółka jest też o krok od pojawieniu się na NewConnect - rynku dla małych spółek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Złożyła już nawet dokument informacyjny. - W marcu będziemy na parkiecie - zapowiada Piotr Tymochowicz w rozmowie z "PB". - 5 marca pokażemy naszą najmocniejszą kartę: serwis Arka, platformę społecznościową nowej generacji, uczącą się użytkowników, kojarzącą ich profile mentalne i mającą zachowywać ich dane na wieki - zapowiada. W tym celu Infinity wykupiła już miejsce w Swiss Fort Knox, szwajcarskiej serwerowni, najbezpieczniejszej w Europie, zlokalizowanej we wnętrzu góry.

Abonament na dostęp i zachowanie danych w Arce ma kosztować 100-200 zł za dwa lata. Planowana w przyszłości opcja przechowywania DNA w szwajcarskim skarbcu ma dodatkowo kosztować 200 euro za dwa lata - pisze "PB".

Jak podkreśla "PB", Tymochowicz myśli też już o kolejnych emisjach akcji, które pozwoliłyby sfinansować akcję promocyjną na rynkach zagranicznych i w przyszłości podbić USA, Chiny, czy Rosję.

bgr//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane