• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Tymi liniami polecisz na własne ryzyko

Tymi liniami polecisz 
na własne ryzyko
Foto: sxc.hu Foto: "Czarna lista" przewoźników KE

Komisja Europejska po raz 17. zaktualizowała wykaz linii lotniczych podlegających zakazowi lotów na terenie Unii. Na "czarnej liście" znalazły się m.in. linie lotnicze z Indonezji, Kazachstanu i Sudanu.

Jak poinformowała KE, z wykazu wykreślono niektóre linie lotnicze – w tym czterech przewoźników towarowych z Indonezji oraz jednego przewoźnika z Ukrainy, którzy skutecznie uporali się z zarzucanymi im niedociągnięciami w zakresie bezpieczeństwa.

Zaktualizowany europejski wykaz obejmuje wszystkich przewoźników z 21 państw podlegających całkowitemu zakazowi wykonywania przewozów w Unii Europejskiej. Są to: Afganistan, Angola, Benin, Demokratyczna Republika Konga, Dżibuti, Filipiny, Gabon (z wyjątkiem trzech przewoźników, których działalność podlega ograniczeniom i określonym warunkom), Gwinea Równikowa, Indonezja (z wyjątkiem sześciu przewoźników), Kazachstan (z wyjątkiem jednego przewoźnika, którego działalność podlega ograniczeniom i określonym warunkom), Republika Kirgiska, Republika Konga, Liberia, Mauretania, Mozambik, Sierra Leone, Suazi, Sudan, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca oraz Zambia. W sumie jest to 269 firm.

"Czarna lista" obejmuje również trzech indywidualnych przewoźników: Blue Wing Airlines z Surinamu, Meridian Airways z Ghany oraz Silverback Cargo Freighters z Rwandy.

Mogą latać, ale pod warunkiem

Ponadto KE zezwoliła dziesięciu firmom na wykonywanie lotów do Unii przy zachowaniu rygorystycznych ograniczeń i na określonych warunkach. Są wśród nich Air Astana z Kazachstanu, Air Koryo z Korei Północnej, Airlift International z Ghany, Air Service Comores, Afrijet, Gabon Airlines i SN2AG z Gabonu, Iran Air, TAAG Angolan Airlines, a także Air Madagascar.

Wszystkie podjęte decyzje uzyskały jednomyślne poparcie Komitetu ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, w którym zasiadają eksperci reprezentujący państwa członkowskie UE.

bgr/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane