• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Tylko w TVN24 Biznes i Świat: pierwsi pokazujemy walizki, które LOT wystawi na licytację

LOT wietrzy magazyny Odtwórz: LOT wietrzy magazyny
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Łączna waga nieodebranego bagażu zgromadzonego w magazynach LOT-u, to 1,5 tony | Video: LOT wietrzy magazyny

Około stu walizek wystawią na sobotnią aukcję Polskie Linie Lotnicze LOT. To bagaże, po które od dwóch lat nie zgłosił się nikt z pasażerów. Reporterowi TVN24 Biznes i Świat udało się zobaczyć bagaże jeszcze przed ich oficjalną prezentacją.

Jak pisaliśmy, bilety na aukcję kosztowały 10 zł. Rozeszły się one jednak jak ciepłe bułeczki. LOT zapewnia jednak, że kolejne aukcje bagaży będą dostępne dla wszystkich, przez internet.

Przygotowują

Jak powiedziała w rozmowie z reporterem TVN24 Biznes i Świat rzecznik LOT Barbara Pijanowska-Kuras, obecnie przygotowywane są walizki do licytacji.

- Jesteśmy w trakcie przywożenia poszczególnych walizek partiami. Dotarł do nas pierwszy transport walizek. Z całej masy bagaży przygotowaliśmy do stu walizek. Taka ilość mniej więcej zostanie ostatecznie wystawiona na aukcję - mówi rzecznik.

I dodaje: - Oczywiście tego bagażu nieodebranego przez właścicieli jest znacznie więcej, to ok. 1,5 tony w naszym magazynie. Jest tam też sporo sprzętu jak wózki dla dzieci, sprzęt rehabilitacyjny i ten sprzęt  przekazujemy na cele charytatywne.

Co i jak?

Rzecznik przypomina, że aukcja jest biletowana. - Jeżeli taki bilet mamy, przychodzimy, otrzymujemy numerek, będzie ich sto i wtedy możemy aktywnie brać udział w aukcji, która będzie prowadzona przez

profesjonalną osobę - poinformowała. - Aukcja odbędzie się w sobotę o godz. 12.00. Będzie można przyjść znacznie wcześniej, żeby te walizki obejrzeć. Nie można ich dotknąć, nie można podnieść, żeby sprawdzić, czy są ciężkie - podkreśliła Pijanowska-Kuras.

Zapewniła, że "na aukcję wystawiane są wyłącznie te bagaże, które mają upływ dwóch lat i przez ten czas nie udało się ustalić ich właściciela". - Takie są przepisy - dodała.

Pijanowska-Kuras zapowiada, że niedługo odbędą się kolejne aukcje. - W naszym magazynie znajdują się już kolejne bagaże, które niedługo będą miały karencję dwóch lat. Ale popularność pierwszego w przypadku LOT przedsięwzięcia zainspirowała nas do tego, żeby  zapowiedzieć już w tej chwili, ze kolejna taka aukcja z pewnością odbędzie prawdopodobnie za kilka miesięcy. Przymierzamy się do tego, żeby była ona już zorganizowana tylko przez internet - powiedziała rzecznik LOT.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane