• rozwiń

Temat: OFE

Tylko u nas: wzór oświadczenia o wyborze OFE składanego przez małżeństwa

Wzór oświadczenia o wyborze OFE dla małżeństw Odtwórz: Wzór oświadczenia o wyborze OFE dla małżeństw
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 BiS Foto: Małżonkowie będą musieli wypełnić dodatkowe oświadczenie | Video: Wzór oświadczenia o wyborze OFE dla małżeństw

Przedstawiamy kolejny wzór oświadczenia, który będą musiały wypełniać osoby decydujące o przyszłości swoich składek emerytalnych. Będzie ono jednak dotyczyć tylko małżonków, którzy określą w nim, co stanie się ze zgromadzonymi środkami w razie ich śmierci.

Jak informowaliśmy w środę, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało wzór oświadczenia dla członków Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Będą musieli w nim określić, czy ich składki mają pozostać w OFE, czy zostaną przeniesione do ZUS. Dokument będzie trzeba złożyć w ZUS pisemnie lub w formie elektronicznej. Składki osób, które nie dokonają wyboru w terminie automatycznie trafią do ZUS.

Rozdzielność majątkowa

Dziś w Dzienniku Ustaw opublikowano kolejny wzór formularza oświadczenia. Będą go wypełniać małżonkowie. Wskażą w nim, czy istnieje albo istniała rozdzielność majątkowa.

ZOBACZ CAŁY WZÓR OŚWIADCZENIA W WERSJI PDF

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane