• rozwiń

Tylko Niemcy chcą kupić GPW

Tylko Niemcy chcą kupić GPW
Foto: tvn24.pl / Artur Tarkowski Foto: Nie ma chętnych na warszawski parkiet

Tylko niemiecka Deutsche Boerse złożyła ofertę na zakup większościowego pakietu w Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformował resort skarbu państwa. Ministerstwo otrzymało jeszcze oferty zakupu pakietu mniejszościowego od członków GPW: Pekao S.A. oraz Banco Espiriti Santo de Investimento.

W pierwszym etapie prywatyzacji Ministerstwo Skarbu państwa zamierzało sprzedać strategicznemu inwestorowi od 51 proc. do niemal 74 proc. akcji giełdy. Resort skarbu planował przeprowadzić pierwszy etap prywatyzacji GPW do końca tego roku.

Do badań ksiąg warszawskiej giełdy (due dilligence) zostało dopuszczonych czterech kandydatów: Deutsche Boerse, London Stock Exchange, Nasdaq OMX i NYSE Euronext. Ze starań o warszawską giełdę wycofał się jednak już kilka tygodni temu Londyn. Powodem miała być zmiana strategii w regionie.

Minister skarbu Aleksander Grad już na początku października okazywał wyraźne niezadowolenie ze słabego zainteresowania ofertą sprzedaży GPW. - Zobaczymy, co będzie w ofertach i jak będą przebiegać negocjacje. Jeśli oferty nie będą nas satysfakcjonować, na siłę pewnych procesów nie będziemy kończyć mówił wtedy.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane