• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Twórca "Avatara" rusza na podbój Chin. "Tam jest przyszłość filmów 3D"

Twórca "Avatara" rusza na podbój Chin. "Tam jest przyszłość filmów 3D"
Foto: materiały prasowe Foto: Kolejny "Avatar" powstanie w Chinach?

James Cameron, twórca słynnego już "Avatara", rusza na podbój Chin. Właśnie ogłosił, że jego firma Cameron Pace Group utworzy joint venture z dwoma partnerami z Państwa Środka. Wszystko po to, by uzyskać dostęp do jednego z najszybciej rosnących rynków filmowych na świecie, który wciąż jest mało dostępny dla twórców z zagranicy.

Firma Camerona i jej chińscy partnerzy mają wspólnie pracować nad dalszym rozwojem kinematografii 3D.

- Przyszłość rozrywki jest w 3D, a przyszłość 3D jest w Chinach - powiedział reżyser w rozmowie z Associated Press.

Cameron nie jest jedynym filmowcem z zachodu, który chce podbić szybko rosnący chiński rynek. Gra jest warta świeczki, bo tylko w zeszłym roku sprzedaż biletów w chińskich kinach wzrosła o 1/3 i przyniosła ponad 2 miliardy dolarów. W tym roku analitycy przewidują wzrost o kolejne 20 proc.

Chińscy partnerzy

Problem w tym, że chiński rynek filmowy jest ściśle kontrolowany przez rząd w Pekinie, który wpuszcza na niego jedynie ok. 20 zagranicznych filmów rocznie.

Dlatego wielu twórców - podobnie jak Cameron - nawiązuje współpracę z firmami krajowymi, które mają nieograniczony dostęp do gigantycznej chińskiej widowni.

Tak zrobili niedawno np. producenci kolejnej części animowanego hitu Kun-fu Panda - Dreamworks Animation. Trzecia odsłona przygód walecznego misia powstanie właśnie w Chinach.

We współpracy z firmą z Państwa Środka nakręcona zostanie także trzecia część Iron Mana produkowana przez studio Disneya.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane