• rozwiń

Twierdza Modlin znów do kupienia

Twierdza Modlin znów do kupienia
Foto: TVN24 Foto: Twierdza Modlin jest jednym z najwiekszych ceglanych budynków Europy

Cytadela Twierdzy Modlin znów do kupienia. W kwietniu odbędzie się kolejny przetarg, w którym cena wywoławcza wynosi 160 milionów złotych. Z powodu braku chętnych, w grudniu 2008 r. unieważniono pierwszą licytację.

Wtedy cena wywoławcza wynosiła 220 milionów zł. Nie zgłosił się ani jeden chętny do zaovferowania takiej sumy. Agencja Mienia Wojskowego, która jest właścicielem obiektu, wyznaczyła datę kolejnej licytacji na 23 kwietnia.

Potencjalnemu nabywcy nieruchomości wraz z 55-hektarową działką przysługiwać będzie 50-proc. bonifikata od wylicytowanej kwoty, ponieważ obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Pieniądze ze sprzedaży wojskowej nieruchomości AMW przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

32 mln zł wadium

Do drugiego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż Cytadeli będą mogły przystąpić osoby, które do 17 kwietnia wpłacą wadium w wysokości 32 mln zł.

Twierdza Modlin, położona 36 km na północny wschód od Warszawy, to dawny kompleks fortyfikacyjny z zewnętrznym i wewnętrznym pierścieniem umocnień i zabudowań. Wzniesione przez Napoleona i rozbudowywane przez władze carskie fortyfikacje należą do największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce.

Wystawione na sprzedaż obiekty podlegają ochronie konserwatorskiej. Jeżeli znajdzie się nabywca cytadeli, będzie musiał dbać o zabytkowe budynki i zieleń. Teren wokół cytadeli i część budynków muszą pozostać ogólnodostępne.

ZOBACZ Twierdzę Modlin na zdjęciach satelitarnych w zumi.pl.

//sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane