• rozwiń

TweetDeck zaatakowany? "Tworzy złośliwe wpisy"

TweetDeck zaatakowany? "Tworzy złośliwe wpisy"
Foto: twitter.com/TweetDeck Foto: TweetDeck poinformował o problemach na swoim profilu

TweetDeck, popularna aplikacja do obsługi i śledzenie Twittera, jest podatny na tzw. cross-site scripting (XSS), który umożliwia hakerom uzyskanie dostępu do kont użytkowników i ważnych informacji - podaje Business Insider.

- Ta usterka wyraźnie świadczy o tym, że tweety są odczytywane jako kod w przeglądarce, dzięki czemu ataki Cross Site Scripting (XSS) mają być uruchamiane po wyświetleniu tweeta - powiedział Trey Ford z firmy Rapod7. - W obecnym ataku widzimy, że tworzy to złośliwe tweety. Grozi to przede wszystkim użytkownikom TweetDeck dla przeglądarki Google Chromy - dodał. Jego zdaniem wylogowanie się i ponowne zalogowanie powinno rozwiązać problem.

Według programisty Chrisa Williamsa TweetDeck "nie jest przygotowany na rozbrajanie niebezpiecznych skryptów z tweetów", co pozwala każdemu "uruchomić JavaScript w imieniu innego użytkownika".

TweetDeck odpowiedział na możliwe problemy z bezpieczeństwem:


Aplikacja TweetDeck została przejęta przez Twittera w 2011 roku za 40 mln dolarów. Pozwala na zarządzanie wieloma kontami Twittera w jednym miejscu. Pokazuje ona tweety w czasie rzeczywistym, bez konieczności odświeżania swojego profilu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane