• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

TVP wciąż czeka na szefa

TVP wciąż czeka na szefa
Foto: TVN24\Archiwum Foto: Telewizja Polska musi poczekać na nowego prezesa kolejny dzień

Telewizja Polska nadal bez prezesa. Obradująca w poniedziałek Rada Nadzorcza TVP po raz kolejny nie doszła do porozumienia w sprawie wyboru nowego szefa telewizji publicznej. Czy do porozumienia dojdzie we wtorek?

Przez dwie godziny obrad nie udało się wybrać szefa TVP. Kolejne podejście Rada Nadzorcza ma rozpocząć we wtorek o godzinie 20.

Analizowali kandydatury

Jak twierdzi przewodniczący rady Bogusław Szwedo, we wtorek na pewno decyzja zapadnie. - Jutro wybierzemy zarząd - zadeklarował. Szwedo dodał, że w poniedziałkowej przerwie nie należy doszukiwać się żadnych podtekstów, a przełożenie wyboru spowodowały głównie kwestie formalne.

W poniedziałek członkowie Rady dokonali wstępnego podsumowania i analizy ubiegłotygodniowych przesłuchań kandydatów do zarządu. Na posiedzeniu obecni byli wszyscy członkowie Rady Nadzorczej. Siedem osób brało czynny udział w obradach, dwie: Tomasz Szatkowski oraz Małgorzata Wiśnicka-Hińcza uczestniczyły w nich na prawach gości - do 18 grudnia są bowiem oddelegowani do pracy w zarządzie.

18 grudnia obydwoje kończą trzymiesięczny okres delegacji, dlatego rada ma już bardzo mało czasu na wybór nowego prezesa. Gdyby do tego czasu nie udało się wyłonić nowych władz spółki, konieczna będzie kolejna tymczasowa delegacja dla kolejnych członków RN, a to - jak nieoficjalnie przyznaje część członków Rady - oznaczałoby jej "kompromitację".

Kto na prezesa?

Na tym etapie w konkursie udział bierze 28 kandydatów. Oficjalnie ich nazwiska wciąż pozostają utajnione (według Szwedo życzyła sobie tego blisko 1/3 kandydatów).

Według medialnych spekulacji największe szanse na zajęcie fotela prezesa TVP mają: aktor i dyrektor rzeszowskiego teatru Przemysław Tejkowski, szef "Wiadomości" TVP Jacek Karnowski i p.o. dyrektor biura zarządu TVP, a wcześniej pracownik SKOK-ów Romuald Orzeł.

W konkursie mają też startować m.in. b. szef Biura Reklamy TVP Włodzimierz Ławniczak, prokurent TVP Paweł Paluch, b. dyrektor TVP1 Małgorzata Raczyńska oraz b. szefa AI TVP Jarosław Grzelak.

Nie wymienia się natomiast w tym gronie Tomasza Szatkowskiego, prawnika związanego z PiS, który aktualnie pełni prezesowskie obowiązki. Szatkowski zastąpił Bogusława Szwedę, który zrezygnował z funkcji z "przyczyn osobistych". Wcześniej stanowisko szefa TVP sprawował Piotr Farfał, który został odwołany przez radę nadzorczą głosami SLD i PiS.

ktu/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane