• rozwiń

TVP przegrała z TVN. I zapłaci

TVP przegrała z TVN. I zapłaci
Foto: TVN24 Foto: TVP ma zapłacić 500.000 zł na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Sąd Najwyższy potwierdził, że przerywanie reklamami programów nadawanych w TVP należy traktować jako nieuczciwą konkurencję i tym samym podtrzymał orzeczenia sądów niższej instancji, nakazując TVP zapłatę 500 000 złotych na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - poinformowała TVN w komunikacie.

W uzasadnieniu decyzji Sąd Najwyższy stwierdził między innymi, że TVP nie ma prawa nadawać reklam w przerwach programów bez względu na powody wystąpienia takich przerw. Nie miała też w związku z tym prawa emitować reklam w przerwach widowisk "Gwiazdy tańczą na lodzie" oraz "Przebojowa noc".

Jedynym wyjątkiem od tej reguły są, szczegółowo opisane w odpowiednim artykule ustawy o radiofonii i telewizji, transmisje zawodów sportowych zawierające przerwy wynikające z przepisów ich rozgrywania, transmisje z innych wydarzeń, podczas których są przerwy oraz audycje składające się z autonomicznych części.

- To precedensowy wyrok, który wypełnia istotną lukę w przepisach regulujących funkcjonowanie mediów publicznych w Polsce – stwierdził w komentarzu Piotr Walter, Wiceprezes Grupy TVN odpowiedzialny za produkcję i nadawanie telewizyjne.

Pozew w sprawie przerywania widowisk "Gwiazdy tańczą na lodzie" oraz "Przebojowa noc" TVN złożył w 2008 roku.

ram

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane