• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

TVP nie dla Siwka. Farfał zostaje

TVP nie dla Siwka. Farfał zostaje
Foto: TVN24 Foto: Sąd nie wpuścił Sławomira Siwka do TVP

Sławomir Siwek nie będzie wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako p.o. prezesa TVP - zdecydował sąd rejonowy w Warszawie. Formalnie więc p.o. prezesa nadal pozostaje Piotr Farfał.

Spór o to, kto będzie p.o. prezesa TVP trwa od 3 lipca. Wówczas to rada nadzorcza TVP obradowała (w niepełnym składzie) mimo zamknięcia przez ministra skarbu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy TVP (formalnie kończyło to trzyletnią kadencję Rady). Pięciu członków rady uznało jednak, że ich kadencja nie zakończyła się w momencie złożenia przez ministra podpisu pod uchwałą zamykającą WZA.

W ich opinii, do północy mogli zatem podejmować uchwały. Przegłosowali wtedy m.in. zawieszenie p.o. prezesa TVP Farfała, przywrócenie dwóch zawieszonych od grudnia członków zarządu: Marcina Bochenka i Siwka oraz powierzenie temu ostatniemu stanowiska p.o. prezesa spółki.

Rada swoje, sąd swoje

13 lipca referendarz Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy odmówił wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego Siwka jako p.o. prezesa TVP - o co ten wnosił.

Tydzień później Sławomir Siwek i Marcin Bochenek zaskarżyli odmowę wpisania do KRS przywrócenia ich w prawach członków zarządu TVP i powierzenia Siwkowi obowiązków prezesa spółki. - Gratuluję PO i LPR skutecznego sojuszu - komentował wtedy Siwek, zapowiadając odwołanie.

mkg//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane