• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

TVP Info rusza przed wyborami

TVP Info rusza przed wyborami
Foto: TVN24 Foto: Nowy kanał telewizji publicznej ma ruszyć 6 października

TVP Info, nowy kanał informacyjny telewizji publicznej tworzony na bazie TVP3, ma ruszyć 6 października. Opozycja zarzuca władzom TVP, że tworzą nowy kanał, by pomóc w kampanii PiS-owi.

Uruchomienie kanału TVP Info było już wielokrotnie przekładane. Poprzedni szef Agencji Informacji Andrzej Mietkowski zapowiadał w ubiegłym roku, że start kanału informacyjnego "musi nastąpić do połowy 2007 r.". W tym roku z kolei - w maju - prezes TVP Andrzej Urbański mówił, że kanał ruszy we wrześniu. W poniedziałek "Wprost" podał, że kanał ruszy 21 października, czyli w dzień wyborów parlamentarnych.

Przez 24 godziny na dobę będzie można oglądać, gdzie prezydent śpi, z kim zjadł kolację i jakie konferencje prasowe zorganizowali ministrowie rządu Jarosława Kaczyńskiego.

chleb

Tymczasem według ostatnich doniesień medialnych wynika, że nowy kanał ruszy 6 października, czyli w środku kampanii wyborczej. - Za pieniądze podatników PiS będzie rozgrywać swoją kampanię wyborczą - mówi "Dziennikowi" Joanna Senyszyn z SLD. Jeszcze dalej idzie poseł PO Zbigniew Chlebowski. - Nawet komuniści nie wykorzystywali mediów w tak perfidny sposób, jak to czynią politycy PiS - uważa Chlebowski. Przewiduje wygląd ramówki nowego kanału. - Przez 24 godziny na dobę będzie można oglądać, gdzie prezydent śpi, z kim zjadł kolację i jakie konferencje prasowe zorganizowali ministrowie rządu Jarosława Kaczyńskiego.
Jolanta Szczypińska, posłanka PiS na zarzuty opozycji odpowiada krótko: - To absurdalne zarzuty. Powstanie nowego kanału świadczy tylko o tym, że konkurencja w mediach ma się dobrze.

To absurdalne zarzuty. Powstanie nowego kanału świadczy tylko o tym, że konkurencja w mediach ma się dobrze.

szcz

Zarzut odpiera Jarosław Grzelak, szef Agencji Informacji. - To naturalne, że startujemy przed wyborami. Wtedy zainteresowanie informacją jest największe - tłumaczy. Kanał TVP Info będzie mieć inną niż telewizyjna Trójka oprawę i scenografię. Wystartuje ze zmienioną ramówką i nowymi twarzami. - Znaczące zmiany będą następować jeszcze przez co najmniej pół roku - zapowiada Grzelak.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane